Aktualności

W dniach 7–9 września 2018 r. na terenie Nadleśnictwa Świebodzin (RDLP w Zielonej Górze) odbędą się największe targi leśne w Polsce.

Oferta łowiecka

Na terenie Nadleśnictwa znajduje się 14 obwodów łowieckich, wchodzących w skład II Rejonu Hodowlanego. Dla 8 obwodów łowieckich, dzierżawionych przez 5 kół łowieckich, Nadleśnictwo Świebodzin stanowi jednostkę nadrzędną. Dwa obwody łowieckie, wyłączone z wydzierżawienia, tworzą Ośrodek Hodowli Zwierzyny.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

ŚWIEBODZIŃSKA DZIESIĄTKA 2017

ŚWIEBODZIŃSKA DZIESIĄTKA 2017

W dniu 23 września 207 roku w Świebodzinie odbyła się kolejna XVI edycja imprezy sportowej pod nazwą „Świebodzińska Dziesiątka”, której współorganizatorem było Nadleśnictwo Świebodzin.

       Świebodzińska Dziesiątka, to bieg ulicami miasta na dystansie 10,0 km, który tym razem odbył się w strugach ulewnego deszczu. Do startu w biegu głównym mimo deszczowej pogody zakwalifikowało się 260 zawodników z terenu województwa lubuskiego, jak również województw ościennych. Bieg główny został poprzedzony przygotowanymi przez organizatorów biegami dzieci i młodzieży na różnych dystansach,  od 400 m do 1200 m.
      Nadleśnictwo Świebodzin w ramach trwającej w roku bieżącym w Lasach Państwowych  akcji promocyjnej pod hasłem „Lasy Państwowe – zapraszamy” urządziło w miejscu zorganizowanych zawodów stoisko promocyjne, na którym na bazie posiadanych materiałów promocyjnych i reklamowych promowano Państwowe Gospodarstwo Leśne, a w szczególności prowadzoną  przez PGL LP wielofunkcyjną gospodarkę leśną.