Wydawca treści Wydawca treści

Miejsca i obiekty

Na terenach leśnych przyległych do akwenów wodnych zlokalizowanych jest jedenaście ośrodków wypoczynkowych.

 
W Łagowie znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy „Leśnik". Obiekt znajduje się w centrum miejscowości, nad brzegiem jeziora Łagowskiego, w otoczeniu Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Udostępnia się tam 110 miejsc noclegowych o wysokim standardzie hotelowym: pokoje 2-3-4 osobowe, apartamenty, salę konferencyjno-szkoleniową, salę konsumpcyjno-bankietową, plac zabaw dla dzieci, boiska sportowe, plażę, wypożyczalnię sprzętu pływającego, parking i garaże. Na terenie ośrodka można grillować; tutejszą specjalnością jest dzik z rożna.
 
 

 
Z wypoczynku w okresie wakacji korzysta również młodzież harcerska w urządzonych na terenach leśnych Nadleśnictwa trzech stałych letnich bazach harcerskich zlokalizowanych nad J. Niesłysz w Niesulicach i Krzeczkowie-Tyczynie.
 
Dla osób stroniących od zorganizowanych form wypoczynku, Nadleśnictwo Świebodzin udostępnia corocznie cztery leśne pola biwakowe:
  • „Słoneczne", 
  • „Pod Bukami", 
  • „Pom", 
  • „Plaża Borów".
Wszystkie zlokalizowane nad jeziorem Niesłysz w Krzeczkowie –Tyczynie.
 
Odwiedź również portal CzasWLas.pl

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Jedno dziecko - jedno drzewko

Jedno dziecko - jedno drzewko

W dniu 12.10.2019 r. (sobota) Nadleśnictwo Świebodzin wraz z Gminą Świebodzin na obszarze okalającym boisko piłkarskie w Lubogórze organizuje akcję „Jedno dziecko –jedno drzewo”.

 

Idea tego przedsięwzięcia ma na celu upamiętnienie narodzin dzieci sadzeniem drzew, co odwołuje się do tradycji oraz zwiększa świadomość społeczną w kontekście szeroko pojętej odpowiedzialności za środowisko naturalne. Głównym założeniem opisywanej akcji jest to, aby posadzone przez rodziców drzewko towarzyszyło dorastającym młodym Polakom w trakcie ich życia.

 

Drzewa rozmieszczone zostaną zgodnie z projektem w ściśle określonych przyporządkowanych dla poszczególnych osób miejscach. Dlatego też każdy kto zdecyduje się spędzić z nami to sobotnie przedpołudnie będzie mógł co jakiś czas powracać do „swojego” drzewa i kontrolować jego kondycję. Nadleśnictwo Świebodzin zapewnia sadzonki oraz wsparcie merytoryczne natomiast Gmina Świebodzin oprócz udostępnienia terenu zobligowała się do pielęgnacji małych drzewek w pierwszym okresie ich rozwoju poprzez wykaszanie konkurencyjnej roślinności oraz podlewanie w okresach suszy.

 

UWAGA !!!

LICZBA DRZEWEK JEST OGRANICZONA

ZACZYNAM SADZIĆ O GODZINIE 10.00