Wydawca treści Wydawca treści

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

 
Nadleśniczy - kieruje całokształtem działalności Nadleśnictwa Świebodzin i ponosi za nią odpowiedzialność, a także reprezentuje nadleśnictwo na zewnątrz.
 
Zastępca nadleśniczego - prowadzi sprawy dotyczące sfery produkcyjnej w nadleśnictwie, odpowiada za prawidłową organizację i realizację planowania i wykonywania zadań w zakresie gospodarki leśnej.
 
Główny księgowy - wykonuje zadania i ponosi odpowiedzialność w zakresie księgowości, planowania finansowo-ekonomicznego, analiz i sprawozdawczości.
 
Inżynier nadzoru - pracownik kontroli wewnętrznej, sprawuje kontrolę prawidłowości wykonywania czynności gospodarczych w nadleśnictwie.
 
Sekretarz - jest odpowiedzialny za całokształt spraw związanych z obsługą administracyjną Nadleśnictwa oraz prowadzenie spraw inwestycyjno-remontowych.
 
Komendant posterunku Straży Leśnej - wykonywanie ochrony mienia Skarbu Państwa w zarządzie LP poprzez przeciwdziałanie czynom przestępczym i wykroczeniom, ujawnianie i ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń, doprowadzanie do naprawienia szkody.
 
Specjalista ds. Kadr i Płac - prowadzi wszystkie sprawy osobowe zatrudnionych pracowników, rozlicza wynagrodzenia.  
 

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

RATUJMY SKOWRONKI

RATUJMY SKOWRONKI

„RATUJMY SKOWRONKI", to kolejny cykl akcji informacyjno – edukacyjnej, w realizację której zaangażowanych jest wiele instytucji, w tym Państwowe Gospodarstwo Leśne, Lasy Państwowe, Państwowa Straż Pożarna, której głównym celem jest ochrona środowiska przyrodniczego.

Ptaki, to niejedyne żywe organizmy, których w wyniku bezmyślnego wypalania suchych traw płoną żywcem ich miejsca lęgowe, w żywiole ognia giną również małe zwierzęta, płazy, gady, tak bardzo ważne dla środowiska przyrodniczego. W wyniku bezmyślnego wypalania zagrożony jest dorobek każdego z nas, a także życie człowieka.

Proceder wypalania jest prawnie zabroniony, dlatego też apelujemy do wszystkich z głośnym apelem:

„NIE WYPALAJ TRAW – CHROŃ ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE , W KTÓRYM ŻYJESZ"