Wydawca treści Wydawca treści

Położenie

Nadleśnictwo Świebodzin wchodzi w skład Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Zielonej Górze.

  1. Obszar Nadleśnictwa, położonego w północnej części RDLP Zielona Góra, rozciąga się w przybliżeniu między 15º10´ a 15º42´ długości geograficznej wschodniej, oraz 52º09´ a 52º24´szerokości geograficznej północnej.




     

  2. Od północy Nadleśnictwo graniczy z Nadleśnictwami Sulęcin, Międzyrzecz i Trzciel (RDLP Szczecin), od wschodu z Nadleśnictwem Babimost, od południa z Nadleśnictwem Sulechów, od południowego zachodu z Nadleśnictwem Bytnica, a od zachodu z Nadleśnictwem Torzym (RDLP Zielona Góra).
     

  3. Według Regionalizacji Przyrodniczo – Leśnej na podstawach ekologiczno-fizjograficznych (PWRiL W-wa 1990r.) lasy Nadleśnictwa znajdują się w całości w III Wielkopolsko-Pomorskiej Krainie Przyrodniczo-Leśnej, mezoregionie Pojezierza Łagowskiego (III.21) - część wschodnia i mezoregionie Puszczy Rzepińskiej (III.22) - część zachodnia.


     

  4. Pod względem hydrograficznym obszar Nadleśnictwa usytuowany jest w Zlewisku Bałtyku, w dorzeczu rzeki Odry. 

  5. Grunty Nadleśnictwa Świebodzin położone są na terenie województwa lubuskiego w powiecie sulęcińskim (w gminach Sulęcin i Torzym), w powiecie świebodzińskim (w gminach Lubrza, Łagów, Skąpe, Szczaniec, Świebodzin) oraz na terenie miasta Świebodzin.




     

  6. Nadleśnictwo składa się z trzech obrębów:

    Łagów, o pow. 8 700,65 ha, 
    Ołobok, o pow. 7 271,51 ha,
    Świebodzin, o pow. 8 023,85 ha.


     

    Łącznie powierzchnia Nadleśnictwa wynosi 23996,01 ha,

    Zasięg terytorialny jego działania 56 572 ha.


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

RATUJMY SKOWRONKI

RATUJMY SKOWRONKI

„RATUJMY SKOWRONKI", to kolejny cykl akcji informacyjno – edukacyjnej, w realizację której zaangażowanych jest wiele instytucji, w tym Państwowe Gospodarstwo Leśne, Lasy Państwowe, Państwowa Straż Pożarna, której głównym celem jest ochrona środowiska przyrodniczego.

Ptaki, to niejedyne żywe organizmy, których w wyniku bezmyślnego wypalania suchych traw płoną żywcem ich miejsca lęgowe, w żywiole ognia giną również małe zwierzęta, płazy, gady, tak bardzo ważne dla środowiska przyrodniczego. W wyniku bezmyślnego wypalania zagrożony jest dorobek każdego z nas, a także życie człowieka.

Proceder wypalania jest prawnie zabroniony, dlatego też apelujemy do wszystkich z głośnym apelem:

„NIE WYPALAJ TRAW – CHROŃ ŚRODOWISKO PRZYRODNICZE , W KTÓRYM ŻYJESZ"