Aktualności Aktualności

Powrót

Obchody dnia Św. Huberta Powiatu Świebodzińskiego

Obchody dnia Św. Huberta Powiatu Świebodzińskiego

W dniu 22 października 2017 roku po raz trzeci odbyły się obchody dnia Św. Huberta Powiatu Świebodzińskiego. Tym razem uroczystości odbyły się na placu ratuszowym miasta Świebodzin.

 

      Św. Hubert, to patron myśliwych, leśników i jeźdźców, którego wspomnienie liturgiczne w kościele katolickim obchodzone jest w dniu 3 listopada.  Obchody rozpoczęły się  Mszą Św. która w intencji myśliwych i leśników została odprawiona w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Świebodzinie.

      Dzień Św. Huberta, to okazja zaprezentowania społeczeństwu wiedzy na temat  sztuki łowieckiej oraz zadań z zakresu gospodarki łowieckiej, jakie realizują myśliwi zrzeszeni w kołach łowieckich podległych Polskiemu Związkowi Łowieckiemu.

      Obchody dnia Św. Huberta w Świebodzinie to również udział w święcie leśników z Nadleśnictwa Świebodzin oraz Nadleśnictwa Torzym, którzy na przygotowanych stoiskach promocyjno – edukacyjnych przygotowali  konkursy wiedzy przyrodniczo – leśnej dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, jak również zaprezentowali bardzo ciekawe eksponaty i trofea myśliwskie.

      Obchodom Dnia Św. Huberta Powiatu Świebodzińskiego towarzyszyła również wystawa fotograficzna kol. Sławomira Bąka, pracownika Służby Leśnej Nadleśnictwa Świebodzin, pt. „Las nieznany”, zorganizowana w Świebodzińskim Domu Kultury.

 


Nadleśnictwa i inne

 

Mapa lasów

Mapa lasów

 

Sprzedaż

Sprzedaż

Polecamy Polecamy